ירושות

מקרים נפוצים בעבודה.

הגיע אלי לקוח עם תשלום היטל השבחה על נכס צמוד קרקע.

הלקוח מספר לי שאת הנכס המדובר קיבל בירושה. בנוסף סיפר, כי ישנם מספר נכסים נוספים אשר קיבל בירושה זו יחד עם שני אחיו. האחים חשבו שהם חילקו את הירושה שווה בשווה, אולם הם  לא ידעו שעל הדירות הנוספות לא היה היטל השבחה ועל הנכס שלו יש.

הלקוח נמצא כעת עם רגשות לא קלים ובסכסוך עם אחיו אשר לא רוצים להשתתף איתו בתשלום היטל השבחה (זה מיסוי שהיה צריך לגלם בחלוקת הנכסים וזה לא מס שבח זה מס שונה!).

מה המסקנה פה חברים?

על מנת למנוע סכסוך משפחתי, קחו שמאי מקרקעין שידע להגיד כמה באמת שווה הנכס ומה התשלומים העתידיים.

למה צריך שמאי בגירושין

רציתי לספר לכם על נושא עצוב וקרוב לכולנו (משפחה, חבר, שכן …) גירושין.

בכל שנה במדינתנו הקטנה כ- 15,000 זוגות מתגרשים. כחלק מהליך הגירושין ישנו עניין חלוקת הרכוש בין בני הזוג, בין היתר, גם חלוקת הנדל"ן אשר נמצא ברשות הזוג.

כעיקרון, בני הזוג הם אלו המחליטים כיצד תעשה החלוקה: בין אם הדירה תימכר והסכום יחולק בין הצדדים ובין אם הדירה תישאר ברשות אחד מבני הזוג וערכה יאוזן על ידי נכסים אחרים. אולם, באם בני הזוג אינם יכולים להגיע להסכמה בנושא החלוקה, בית המשפט הוא שיכריע בינהם.

כדי שחלוקת הנדל"ן תהיה צודקת, קיים צורך בשמאי מקרקעין כדי שיחשב לא רק את ערך הנכס, אלא גם את ההוצאות העתידיות ולחלופין, את הזכויות הקיימות.

מאחל לכולנו חיי זוגיות ומשפחה ארוכים! אך במידה ומצאתם את עצמכם באמצע הליך גירושין, כדאי שהדברים יתנהלו בצורה רגישה וחכמה.

התחלת התכתבות
להתכתבות ישירה עם אופיר
איך אוכל לעזור היום?