יבנה – סקירה כללית

יבנה: ברוכים הבאים למרכז החדש של ישראל

יבנה - תמונת מפה של העיר יבנהיבנה היא עיר צעירה ואיכותית במיקום מעולה בין אשדוד לתל אביב המתפתחת מאוד בשנים האחרונות. היא מוקד משיכה לזוגות צעירים ובכלל למי שמחפשים איכות חיים וסביבה ירוקה ונעימה מבלי לוותר על קירבה למרכז הארץ. העירייה משקיעה מאוד הן בתחומי החינוך ואיכות הסביבה והן בפיתוח העירוני ולכן היא גדלה מאוד בשנים האחרונות. 

יבנה הוכרזה כעיר רק ב-1986, למרות שההיסטוריה שלה הולכת אחורה עד ימי בית שני. זוהי עיר צעירה במובן נוסף – מתוך כ-50 אלף התושבים המתגוררים בה, כמעט שני שליש מהם מתחת גיל 50. כעיר צומחת, היא עתידה להכפיל את מספר תושביה בשנים הבאות עם תוספת של כ-16 אלף יחידות דיור שאושרו בתכנית האב שלה.  

ליבנה מיקום מנצח במרכז הארץ, קרוב למרכזי תעסוקה, בילוי ונופש ובה אפשרויות תחבורה מגוונות. העיר שוכנת בקרבה לכבישי 4, כביש 6 (חוצה ישראל) וכביש 431 המהיר. היא נמצאת 20 דקות מתל אביב, 10 דקות מרחובות ומכון ויצמן, רבע שעה מראשון לציון, אשדוד ומחוף הים. מבחינת תחבורה ציבורית ממוקמות ביבנה שתי תחנות רכבת: יבנה מזרח ויבנה מערב ההופכות את העיר לנגישה עוד יותר. 

העיר מתגאה בהיותה עיר מושקעת, מטופחת ויפה עם צביון ירוק של שמירה על איכות הסביבה עם הנהגה מצוינת שמנהלת את העיר בצורה מעולה ומלאת מחשבה וחזון. היא זכתה בשנת 2015 בפרס עמית קריה יפה על 15 שנה של זכייה רצופה בחמישה כוכבי יופי. ביבנה מוקמת "שכונה ירוקה", פרוייקט ייחודי בישראל ששם דגש על ערכי שמירת הסביבה. ליבנה מערכת חינוך מתקדמת ומושקעת, ולראייה בשנת 2019 היא זכתה בפרס החינוך הארצי. 

 

כמה דברים מעניינים לגבי יבנה: 

מספר תושבים: כ-50,000. (מקום 41 מבחינת גודל אוכלוסיה בעיר בישראל). 

שנת ייסוד: 1949. הוכרזה בעיר ב-1986. 

הגירה: חיובית של כ-4% בשנה. 

ראש העיר: צביקה גוב ארי (מאז 1998). 

שכונות חדשות: "נאות רבין" המכונה גם השכונה הירוקה ובה רבי קומות בעיקר; נאות שמיר, נאות עידן (צמודי קרקע בעיקר) ונאות בגין.  

שכונות ותיקות: נאות שז"ר, נאות בן-גוריון נאות אשכול, רמות ויצמן ורמות בן צבי. 

אוכלוסיה: העיר מורכבת משילוב של דור שני של עולים שהקימו את יבנה, עולים שהצטרפו  אליה וכן ילדי הארץ ביניהם קציני צה"ל ומשטרה שהגיעו אליה במסגרת תכנית "בנה ביתך" בשנות ה-80 וה-90 בזכות איכות החיים והחינוך שהיא מעניקה. האוכלוסיה חילונית ברובה, מדד סוציו אקונומי 7 מתוך 10. אחוז הזכאים לבגרות 86%. 

שירות לתושב: יבנה מתגאה בפיתוח תשתיות לטובת רווחת התושבים הכוללות טיילות, גנים ציבוריים, גני משחקים, מתקני ספורט, כבישים רחבים, מדרכות מסודרות, בטוחות ומוארות, טיפול בפסולת באופן חדשני ויעיל תוך שמירה על חזות פני העיר וזמינות גבוהה לפניות התושבים למתן מענה לבעיות ושאלות וטיפול מהיר ויעיל בהן.  

מאפיינים ייחודיים: "שכונה ירוקה" ייחודית בשראל, הכוללת לדוגמא מערכת צינורות תת קרקעית בטכנולוגיה חדשנית לפינוי אשפה ביתית ללא צורך במשאיות פינוי אשפה ובכך היא חוסכת באנרגיה ובכוח אדם. המערכת עובדת על עקרון פעולת וואקום עד למרכז פסולת מחוץ לשכונה, ודואגת גם להפרדה של פסולת יבשה ורטובה.  

התחדשות עירונית: העירייה מקדמת מספר תכניות פינוי-בינוי במקומות שונים בעיר במסגרתן יהרסו בנייני מגורים ישנים ובמקומם יוקמו חדשים וכן ישופרו התשתיות באיזור.  

תחבורה: יבנה שוכנת בקרבה לכבישי 4, כביש 6 (חוצה ישראל) וכביש 431 המהיר. היא נמצאת 20 דקות מתל אביב, 10 דקות מרחובות ומכון ויצמן, רבע שעה מראשון לציון, אשדוד ומחוף הים.

תחנות רכבת: יבנה מזרח ומערב. תחנת יבנה מערב הינה חדשה יותר והיא הוקמה בצמוד לאיזור תעשיה, בה כ-750 מקומות חניה. 

מרכזי תרבות: בעיר קונסרבטוריום פעיל המכשיר נגנים וזמרים, בית ספר לתנועה ומחול, ספרייה עירונית שוקקת, היכל תרבות וגלרית הסדנא לאמנות.

מרכזי בילוי וקניות:  בשנים האחרונות נפתחו מספר מרכזי קניות ובילויים בעיר. הראשון הוא מתחם G השוכן בסמוך ליציאה לכביש 4. מתחם קניות פתוח ומודרני הכולל חנויות ביגוד, חנויות פארם, גלידריות ורשתות מזון. מרכזים נוספים נמצאים בשכונת קרסו ומרכז רוגובין בלב השכונה הירוקה. גם סופרים לקניות מרוכזות וגדולות לא חסר ביבנה, תוכלו למצוא כאן ויקטורי, רמי לוי, שופרסל, קואופ, מחסני להב, סופר מזוז, ועוד מבחר של סופרים, מאפיות, וחנויות שונות שמוכרות מזון. הבטחה שלי, לא תישארו כאן רעבים לרגע. 

חינוך: בעיר 4 בתי ספר תיכוניים, 28 בתי ספר יסודיים ו-114 גני ילדים מכל זרמי החינוך: ממלכתי, ממלכתי-דתי וחרדי, וכן בתי ספר מקצועיים ובית ספר של החינוך המיוחד. יבנה מובילה בהשקעה שלה בחינוך בתחומי טכנולוגיות המידע, המדעים, האומנויות והספורט. העירייה דואגת לעשרות פרוייקטים פדגוגיים מתמשכים וחדשניים ומתגאה בהצלחותי הבתחום החינוך המתבטאים בפרסים שונים וכן בנתוני ההצלחה בבגרויות, בגיוס לצה"ל ועוד.  

יבנה – סקירה כללית סיכום

אם אתם מחפשים עיר אטרקטיבית לגור בה, שמשלבת חינוך טוב לילדים, מרכזי קניות, אוכלוסיה איכותית ונגישות לערים הגדולות במרכז, יבנה היא מקום נהדר עבורכם, אני כותב לכם את זה בתור שמאי מקרקעין שעובד ומכיר את העיר על בוריה, וגם גילוי נאות, תושב שלה מהיום שנולדתי. בהצלחה. 

התחלת התכתבות
להתכתבות ישירה עם אופיר
איך אוכל לעזור היום?